Для того, щоб відчути впевненість у собі, не обов'язково вживати "для хоробрості" алкоголь. Достатньо просто вважати, що ти п'єш спиртне, з'ясували вчені. Психологи з Університету П'єра Мендеса-Франса, що у Франції, вияснили, що алкоголь дійсно працює на підвищення самооцінки.
Вони попросили 19 людей, які випивали (дві третини з них були чоловіки), оцінити власну привабливість за семибальною шкалою. Одночасно науковці перевіряли рівень алкоголю в крові. Відповіді були передбачувані: чим більше людина випила, тим більш кращою вона себе вважала. На наступному етапі дослідники запросили близько сотні добровольців нібито взяти участь у рекламній компанії нового фруктового коктейлю. Одним казали, що вони питимуть алкогольний коктейль, іншим – що безалкогольний. Сам напій був приготований так, що учасники не могли однозначно здогадатися про вміст алкоголю. Добровольці мали записати відео, в якому вони рекламували новий бренд, після чого пропонувалося переглянути записане і оцінити самих себе на привабливість, оригінальність і почуття гумору. Все це супроводжувалося вимірами рівня алкоголю в крові. І тут з'ясувалося, що для самооцінки зовсім не обов'язково пити спиртне - досить думати, що ти його п'єш. Ті, хто вважав, що вони п'ють алкогольний напій, вважали себе чарівними і привабливими, хоча дослідники давали їм безалкогольний напій. В той же час, учасники, переконані в тому, що п'ють безалкогольний коктейль, не дуже були в захваті від самих себе, хоча насправді їм підмішували трохи спирту.
Психологи переконані, що причиною цього є ефект плацебо. Алкоголь допомагає розслабитися і, просто, наша свідомість готується до такого ефекту.
|