Четвер, 28.03.2024, 21:44

Меню сайту
Календар
«  Серпень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Наше опитування
Яка у вас швидкість інету?
Всього відповідей: 136
Хмарка тегів
Погода
Друзі сайту
AutoMash - все про автомобили
 

Більше наших друзів

Наша кнопка:
Цікавинки - знайдіть тут багато цікавих фактів
Код кнопки:

Статистика

Ваш IP: 44.200.196.114
Ваш інтернет браузер:


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2011 » Серпень » 15 » Як колись лікували хворих
20:47
Як колись лікували хворих
оБагато ліків і процедур минулого здаються сьогодні нам просто дивними. Деякі з них здаються взагалі дуже небезпечними. Загалом, це досить нормально, і напевно вже в недалекому майбутньому люди сміятимуться над методами лікування хворих, які застосовуються в сучасності. Але наразі це майбутнє не наступило, сам час подивитися, що ж було там, у минулому.
Дерев’яні протези
Дуже часто у фільмах і мультфільмах піратів зображають з "дерев’яними ногами". Такі види протезів використовувалися досить довго, не тільки у давнину, але і в минулому столітті (напевно, і зараз в якихось регіонах використовується подібне протезування). Але звичайно, сучасні протези набагато кращі від них, адже дерев’яні протези не могли бути нормальною альтернативою руці або нозі.










Лікування відпочинком 
В деяких випадках до жінок, у яких були проблеми з психікою, в 19-му столітті застосовували "лікування відпочинком". В основному, такий спосіб лікування застосовувався до тих, у кого було виявлено так званий "істеричний синдром", що б це не означало, але лікування відпочинком припускало повний спокій, тобто лежання в ліжку без можливості читання, без руху. Не можна було навіть розмовляти.


П’явки
П’явки допомагають у багатьох випадках, але у давнину їх використовували взагалі для чого завгодно. Наприклад, що б ви сказали, якби ваш лікар замість ліків призначив би вам декілька сеансів лікування п’явками, а у вас всього лише болить горло? П’явок в один час призначали мало не з кожної нагоди, сподіваючись, що вони допоможуть людині одужати.



Радіація 
Відразу ж після відкриття радіоактивності, вчені не вважали радіоактивне випромінювання небезпечним. Навпаки, медицина визначила, що радіоактивність - це "іскра життя". В результаті з’явилася велика кількість "лікувальних" препаратів з радіоактивними матеріалами. Різні мазі, присипки, навіть супозиторії з радіоактивними речовинами вважались панацеєю від всіх хвороб. Більш того, такі препарати використовувалися в косметичній промисловості. Чому? Та тому що "радіація повертає молодість". У результаті ніхто не знає, скільки людей померло в результаті. Відомо один випадок, коли чоловік середніх років активно використовував "омолоджуючий крем" для обличчя. Він користувався ним довгий час, і в результаті помер через руйнування кісток черепа (лицьові кістки). Користуватися кремом він не припиняв до самої смерті.
Кровопускання 
Колись кровоспускання теж вважалося одним з основних способів лікування хворих. Чи болить у вас голова чи ноги, чи відчуваєте ви слабкість або біль в шлунку - спосіб лікування знали всі - пустити кров. Вважалося, що хвороба витікає разом з кров’ю, і хворий, таким чином, починає видужувати.













Кокаїн
Відразу після отримання кокаїну, як хімічної сполуки, лікарі виявили, що він допомагає від головних болів, від зубних болів. Кокаїн допомагав позбавитися від депресії (ще б) і від багатьох інших проблем. І лише через багато років стало зрозуміло, що це засіб - не панацея, і ліками його навряд чи можна вважати.





Інсуліновий шок
Хворих на шизофренію і людей з подібними розладами психіки ще зовсім недавно застосовували (у деяких місцях і до цих пір застосовують) шоковою терапією. Так, їх прагнули вилікувати, вводячи з кожним разом більшу дозу інсуліну в кров. В кінці-кінців, людину штучно вводили в кому, яку вважали "зцілювальною".
Категорія: Здоров'я та медицина | Переглядів: 2776 | Додав: petro | Теги: дерев'яні протези, хворі, історія медицини, медицина, Минуле, лікування, радіація, кровопускання, п'явки, кокаїн | Рейтинг: 0.0/0
Подібні цікаві статті:


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]