Ізраїльські вчені підійшли досить близько до імплантації комп'ютерного мозку в реальний живий організм, повідомляє New Scientist. Вчені з Університету Тель-Авіва створили робомиш. Вони спершу створили маленький штучну частину мозку, а потім його пересадили в голову гризуна, який пережив травму. У підсумку в тварини відновились всі нормальні функції.
Аналогічна технологія в майбутньому може рятувати і людей, що зіткнулися з інсультом, або просто мають вікові проблемні зміни в мозку. Відомо, що мозок складається з комп'ютерного чіпа, електрично пов'язаного з мозком пацюка за допомогою електродів. Мозочок відповідає за координацію рухів, тому чіп запрограмували на отримання сенсорної інформації від тіла. Він її опрацьовує і відсилає назад послання до мозкового стовбура, а далі - всьому тілу.
Щоб перевірити чіп, вчені начили щура кліпати кожен раз, коли він чув певний звук. При відключенні чіпа, тварина більше не могла керувати своєю поведінкою. Отже, це даний чіп дійсно записував інформацію з мозку й аналізував її так само, як це відбувається в біологічній системі.
|