Більшість аеропортів світу нудні та частенько трохи страшнуваті. Довгий час вважалося: головне, що потрібно туристу - інфраструктура та навігація. Тому, створюючи аеровокзальний комплекс, проектувальники дбали лише про зручність залів і зрозумілість покажчиків. Але часи змінюються так само і потреби туристів: сьогодні аеропорт має бути не лише зручним, але й красивим. Будівля аеропорту повинна вражати, дивувати і створювати настрій під час очікування рейсу. Найкраще це можна побачити в країнах Азії, які бажаючи продемонструвати свій достаток розглядають аеропорти, як символ нації, і тому витрачають доволі багато на створення захоплюючого та унікального архітектурного стилю. Отже, вашій увазі продовження рейтингу найгарніших аеропортів світу: Восьме місце посідає аеропорт Марракеш Менара, що у Марокко: Ця вражаюча будівля аеропорту є прикладом вдалого поєднання модернізму та традиційної ісламської архітектури. Вся споруда складається з величезних масивних ромбів, порожнисті площини яких заповнені витонченими арабесками у східному стилі. Світло, що проникає через такі незвичайні вікна, створює химерні візерунки всередині будівлі.
Дев'яте місце рейтингу отримав аеропорт Чхек лап кок, що у Гонконгу: У порівнянні з іншими вражаючими аеропортами цей проект може здатися скромним. Втім, його краса пов'язана з функціональністю і ідеальною інфраструктурою. Навіть після найбільш виснажливого 17-годинного перельоту з Нью-Йорка пасажир може орієнтуватися в будівлі аеропорту майже з закритими очима. Хвиляста стеля будівлі впливає на мандрівників, як підсвідома стрілка-покажчик, примушуючи туристів рухатися в правильному напрямку.
Десяте місце має Темпельгофський аеропорт у Берліні: Тяжко не назвати красивим усе, що було створено видатним німецьким архітектором Альбертом Шпеєром. Цей імпозантний термінал був побудований у 1936 році, маючи форму неперервної 500 метрової кривої, він визначив форму аеропортів на декілька поколінь вперед. Цей аеропорт став відомим під час Берлінської блокади у 1948-1949 роках. У 2008 році аеропорт припинив свою діяльність, зараз там, на місці смуг організували міський парк, а приміщення терміналу використовують для різних культурних цілей.
Передостаннє місце отримав міжнародний аеропорт Кансай, що в Японії: Аеропорт нагадує фюзеляж великого літака, побудуваному на гігантському штучному острові в декількох кілометрах від узбережжя Осаки. Досі це єдиний аеропорт, розташований в морі. Вода зменшує шум літаків, що приземляються і злітають, тому аеропорт не створює незручностей місцевим жителям. Поряд з аеропортом знаходиться Аеропарк, де туристи можуть пограти на імітаторах польоту і поспостерігати з обсерваторії за злетами і посадками.
Останнє місце посів Куала-Лумпурський міжнародний аеропорт, що в Малайзії: Цей аеропорт є одним з декількох мегапроектів, започаткованих колишнім прем'єр-міністром Малайзії Махатхіром Мухамедом. Дизайн аеропорту був створений японським архітектором Кішо Курокава у вражаючому еклектичному стилі, який Ви не знайдете в будь-якому іншому аеропорті світу. Тут можна побачити ряд гіпербулоїдоподібних куполів у ісламському стилі, які у свою чергу утримуються вражаючими конусоподібними стовпами. В інших частинах аеропорту можна побачити дерев'яну стелю, з крихітними світильниками, які створюють незабутнє враження.
Варто зазначити, що місця в рейтингу є відносними, адже кожна з цих будівель є прекрасна та вражаюча по-своєму.
Можете також переглянути:
|