Розроблено нового стандарту бездротового зв'язку IEEE 802.22, який дозволить виробникам комунікаційного та електронного обладнання почати випуск пристроїв, за допомогою яких можна буде створити бездротові мережі передачі даних із пропускною здатністю до 22 Мбіт/сек на відстані більше 100 кілометрів від точки доступу.
Новий стандарт використовує частоти, що залишились порожнімм після того як вивели із використання деякі стандарти аналогового телебачення. Така дальність дії зв'язку нового стандарту означає, що наприклад, для того, що б охопити покриттям нового стандарту зв'язку всю територію США, буде потрібно всього 307 точок доступу. Але на практиці усе буде дещо інакше, і точок доступу буде потрібна більша кількість, що пов'язано, у першу чергу, з наявністю гір, лісів і інших об'єктів, що перешкоджають поширенню радіосигналів. Відповідно до нового стандарту, обладнання, сумісне зі стандартом 802.22, буде працювати на одній із частот вільного діапазону від 54 МГц до 698 Мгц. Хвилі цього діапазону можуть поширюватися на набагато більші відстані, ніж хвилі діапазону 2.4 ГГц, які є основою стандарту Wi-Fi на даний час. Завдяки цьому стане можливим розгортання регіональних бездротових мереж WRAN (wireless regional area networks). Звичайно, 22 Мбіт/сек по мірках теперішнього часу - це невелика швидкість, порівняно з підключенням за допомогою Ethernet або оптоволокна, але, варто відзначити, що це значення є теоретичною максимальною швидкістю, якої можна добитись від радіоканалу, що працює в зазначеному вище частотному діапазоні.
Звичайно, цей стандарт важко недооцінити. За допомогою обладнання цього стандарту не важко буде забезпечити покриття сільських районів, жителі яких раніше могли тільки мріяти про Інтернет у їхньому будинку. Так само, це допоможе країнам, що розвиваються, які зазнають труднощів у забезпеченні недорогих і надійних комунікацій.
|